×

Адреса:
04053, м.Київ, Шевченківський район, вул.Січових Стрільців, буд. 45

Контактні телефони:
044 4841757
044 4820795

Час роботи:
пн-пт 8:00-17:00

Соціальні мережі
facebook.com

Для порятунку пацієнтів на Київщині використовуватимуть аеромедичну евакуацію

Червень, 15 / 2021


Київська область стала «пілотною» у реалізації експериментального проєкту з впровадження аеромедичної евакуації на території України. Голова облдержадміністрації Василь Володін сьогодні, 15 червня, взяв участь в селекторній нараді Міністерства охорони здоров‘я України, де обговорили етапи реалізації проєкту.

У Київській області розпочато впровадження проєкту, який передбачає аеромедичну евакуацію пацієнтів, в тому числі з інших регіонів країни. Наразі визначаються лікарні, які зможуть приймати гелікоптери.

«В рамках проєкту планується надавати екстрену медичну допомоги людям у невідкладному стані або у випадку загрози здоров’ю людини, якщо перевезення повітряним транспортом скорочує час до моменту госпіталізації у відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги або до спеціалізованого медичного центру. Таким чином проєкт сприятиме порятунку більшої кількості людей», – зазначив очільник Київщини Василь Володін.

Серед підстав для транспортування пацієнтів повітряним транспортом названо наступні:

  • якщо перевезення повітряним транспортом скорочує час до моменту госпіталізації у відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги або до спеціалізованого медичного центру;
  • якщо перевезення наземним транспортом ускладнене об’єктивними причинами і/або може призвести до значного погіршення стану здоров’я пацієнта;
  • перевезення пацієнтів з важкодоступних (через погодні чи інші несприятливі умови) районів у випадку, якщо перевезення наземним транспортом ускладнене об’єктивними причинами і/або може призвести до значного погіршення стану здоров’я пацієнта
  • у випадках надзвичайних ситуацій і/або наявності значної кількості постраждалих;
  • транспортування донорського серця/донорського серця разом з іншими донорськими органами/реципієнта, який потребує обов’язкового медичного супроводу, у випадку надходження до центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Київської області.

До складу бригад входитимуть лікар з медицини невідкладних станів або лікар-анестезіолог, фельдшер. Усі члени бригади для участі у пілотному проєкті зобов’язані успішно пройти курс зі спеціалізованих реанімаційних заходів.

Повідомляє пресслужба Київської ОДА