×

Адреса:
04053, м.Київ, Шевченківський район, вул.Січових Стрільців, буд. 45

Контактні телефони:
044 4841757
044 4820795

Час роботи:
пн-пт 8:00-17:00

Соціальні мережі
facebook.com

У Київському Обласному Перинатальному Центрі Проводяться Втручання Найвищого Рівня Складності!

Лютий, 8 / 2021


Співробітники кафедри акушерства і гінекології №1 НМАПО ім. П.Л. Шупика, клінічною базою якої є Київський обласний перинатальний центр, постійно впроваджують у практику рододопомоги найбільш безпечні та ефективні методи розродження.

Одним з таких методів є спосіб проведення кесаревого розтину в неушкоджених плодових оболонок у разі передчасного розродження глибоко недоношених та недоношених плодів.

Так, в кінці січня 2021 року було проведено терміновий достроковий кесарів розтин у терміні 35 тижнів вагітності у зв’язку з порушенням матково-плацентарного кровоплину (централізація кровоплину за даними доплер) на тлі відсутності ефекту від медикаментозної терапії прееклампсії впродовж 5 діб.

Проведено вилучення дівчинки масою 2270 грам, зростом 45 см, за шкалою Апгар 6/7 балів. Відтермінований перетин пуповини в кінці другої хвилини.

Для зменшення об’єму крововтрати інтраопераційно використані Транексамова кислота (1 г) та Карбетоцин (100 мг в/в), а також аргоно-плазмова коагуляція тканин.

Для зменшення больового синдрому у післяопераційному періоді проведена сучасна методика мультимодальної анальгезії.
Загальна крововтрата склала 420 мл.

Відео даного методу родорозродження можна переглянути тут: https://www.facebook.com/oleg.golyanovskyy/posts/5190548604349571

Представлений спосіб розродження в неушкоджених плодових оболонках може зменшити вплив негативних факторів при пологах.

Навколоплідні води всередині цілих амніотичних оболонок забезпечують гідравлічний захист голови плода.

  • Загальний медичний стан новонароджених, які народились всередині плодового міхура, був кращим, ніж у новонароджених, вилучених без збереження цілісності навколоплідних оболонок, незалежно від терміну вагітності при пологах.
  • Зниження частоти неврологічних розладів сприяє зниженню захворюваності протягом першого року життя.
  • Зменшення потреби в реанімації та госпіталізації дає економічну вигоду, яка може відрізнятися залежно від країни та клініки.
  • Збільшена тривалість кесаревого розтину завдяки збереженню плодових оболонок цілими не виявила жодного негативного впливу на стан та самопочуття новонароджених.

Таким чином, метод абдомінального розродження в інтактному плодовому міхурі може бути запропонований для широкого використання.